МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
 
[[Податотека:Circle-icons-fashion.svg|лево|30п|Меѓународна иницијатива „Вики ја сака модата“]]
Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 24–30 септември 2021 година ќе се одржи уредувачка седмица во рамки на меѓународната иницијатива „'''[[Википедија:Вики ја сака модата 2021|Вики ја сака мдоатамодата]]'''“. Приклучете се и освојте една од наградите!
{{-}}