МедијаВики:Anonnotice: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознака: Рачно отповикување
Нема опис на уредувањето
Ознака: Отповикано
Следете ја Википедија на македонски јазик на '''<span class="plainlinks">[https://www.facebook.com/mk.wikipedia Facebook]!</span>'''
<!--и на [[Податотека:Twitter.svg|35п|врска=http://twitter.com/#!/wikipedia_mk]]'''<span class="plainlinks">[http://twitter.com/#!/wikipedia_mk Twitter]</span>'''-->
{{-}}
 
[[Податотека:Circle-icons-fashion.svg|лево|30п|Меѓународна иницијатива „Вики ја сака модата“]]
Се известуваат сите заинтересирани уредници на Википедија на македонски јазик дека во периодот од 24–30 септември 2021 година ќе се одржи уредувачка седмица во рамки на меѓународната иницијатива „'''[[Википедија:Вики ја сака модата 2021|Вики ја сака мдоата]]'''“. Приклучете се и освојте една од наградите!
{{-}}