21 јуни (родени): Разлика помеѓу преработките

дополнување
сНема опис на уредувањето
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1985]] 
|[[Лана Дел Реј]] — американска пејачка и продуцентка.
|-
|-
|valign="top" align="right"|[[1990]] 
|[[Сандра Перковиќ]] — хрватска [[Атлетичар|атлетичарка]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1990]] 
|[[Павел Заторски]] — полски [[одбојка]]р.
|
|}