Трактат: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 13 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: cs, es, fi, it, pt, ru Брише: da, eo, ja Менува: de, en, fr, pl, sv, vi)
с (Бот Додава: ca:Tractat, simple:Tract (literature))
[[Категорија:Философска терминологија]]
 
[[ca:Tractat]]
[[cs:Traktát]]
[[de:Traktat]]
[[pt:Tratado (estudo)]]
[[ru:Трактат]]
[[simple:Tract (literature)]]
[[sv:Traktat (skrift)]]
[[vi:Chính luận]]
58.155

уредувања