Предлошка:Rail-interchange: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| express =[[File:BSicon LDER.svg|{{{size|15}}}px|link={{{link|Express train}}}|{{{alt|{{{link|Express train}}}}}}]]
 
| ferry =[[File:Ferry symbol.svg|{{{size|15}}}px|link={{{link|FerryТраект}}}|alt={{{alt|{{{link|ferryтраект/waterпреод interchangeна вода}}}}}}]]
 
| funicular | incline =[[File:BSicon FUNI.svg|{{{size|18}}}px|link={{{link|FunicularИскачница}}}|alt={{{alt|{{{link|FunicularИскачница}}}}}}]]
 
| heliport =[[File:Aiga heliport.svg|{{{size|16}}}px|link={{{link|Heliport}}}|alt={{{alt|{{{link|Heliport}}}}}}]]