Хироши Амано: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Исправка на датумски формат, replaced: септември, 1 → септември 1)
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Јапонски физичари]]
[[Категорија:Луѓе од Хамамацу]]
[[Категорија:Живи луѓе]]