Дарио Фо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 65 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Наводи: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Нобелова награда: Исправен наслов, replaced: Превод на книжевни дела од автори → Превод на литературни дела од автори)
Ознаки: Прелистувач „Автовики“ Рачно отповикување
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за литература]]
[[Категорија:Италијански нобеловци]]
[[Категорија:Починати во 2016 година]]