Милан Арсов: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 8 месеци
с
→‎Литература: Додадена категорија, replaced: Филозофски Факултет → Филозофски факултет
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с (→‎Литература: Додадена категорија, replaced: Филозофски Факултет → Филозофски факултет)
 
 
==Литература==
*Ванчо Ѓорѓиев, Слобода или Смрт, Македонското националноослободително дело во Солунскиот вилает 1893 - 1903 година, Институт за историја - Филозофски Факултетфакултет, Скопје.
*К. Битоски, Солунски атентати, Скопје, 1985.