Државен универзитет во Тетово: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија, replaced: Филозофски Факултет → Филозофски факултет (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с (→‎top: Додадена категорија, replaced: Филозофски Факултет → Филозофски факултет (2))
 
 
Во моментов при универзитотот има 11 факултета:
* [[Филозофски Факултетфакултет (Тетово)|Филозофски Факултетфакултет]]
* [[Филолошки факултет (Тетово)|Филолошки Факултет]]
* [[Правен Факултет (Тетово)|Правен Факултет]]