Јан Лехоњ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со тековен назив на предлошка, replaced: Infobox writer → Инфокутија Писател)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
| awards =
}}
'''Јан Лехоњ''' ([[полски]]: ''Jan Lehoń''; 1899-1956) - полски [[поет]].
 
==Животопис==