Попис на населението во Македонија (2021): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
Пописот првенствено требало да се реализира во април 2020 година, но потоа бил презакажан за април 2021 година, па повторно презакажан за во септември.
МАКЕДОНЦИ ВЕ МОЛИМЕ ДА ГО БОЈКОТИРАТЕ ПОПИСОТ!
 
 
Од 1 март започнало и самопопишувањето на [[Македонска дијаспора|дијаспората]] преку веб-апликација на [[Државен завод за статистика|државниот завод за статистика]].<ref>{{cite news |last= |first= |title=Од понеделник почнува самопопишувањето во странство преку веб-апликација |url=https://www.radiomof.mk/od-ponedelnik-pochnuva-samopopishuvanjeto-vo-stranstvo-preku-veb-aplikacija/ |work= Радио МОФ |location= |date=27 февруари 2021| |access-date=5 септември 2021}}</ref>
Анонимен корисник