Разлика помеѓу преработките на „Реактант“

Додадени 82 бајти ,  пред 11 година
+
(Нова страница: Две или повеке супстанции кои реагираат меѓу себе при што даваат некоја друга супсанција сеа ...)
 
(+)
Две или повекеповеќе супстанции кои реагираат меѓу себе при што даваат некоја друга [[супсанција]] сеасе викаат пеактанти'''реактанти'''. при некоја [[хемиска реакција]] барем еден од продуктите се троши.
{{Хемија-никулец}}
[[Категорија:Хемија]]