Разлика помеѓу преработките на „Царство“

Додаден 91 бајт ,  пред 12 години
+
(+)
Опшествено'''Царството''' е опшествено уредување кое е управувано од [[цар]]. Секој цар ја наследува круната од својот татко.
{{Никулец}}
[[Категорија:Општество]]