Љубовта е вечна: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
с
→‎Синопсис: Правописна исправка, replaced: се уште → сè уште
с (→‎Синопсис: Правописна исправка, replaced: било какво → какво било)
с (→‎Синопсис: Правописна исправка, replaced: се уште → сè уште)
 
Годините поминуваат... Лилијана е во лудница и е постојано дрогирана од луѓе на Барбара Греко. Барбара манипулира со целата фамилија и добива свој нов соучесник - Дамјан, кој ќе треба да се ожени со Фернанда.
Едуардо после завршувањето на магистратурата во странство се враќа дома кај својата мајка која е тешко болна. Таа му кажува за нејзините стравови, за злосторствата на Барбара, потоа умира и Едуардо решава да ја одмазди нејзината смрт така што ќе ја натера Барбара да плати за се. Користејќи го името Франко Санторо, Едуардо успева да започне соработка со компанијата на Елисалде, а притоа никој да не се посомнева дека е тој всушност синот на готвачката Соледад. Фернанда е привлечена од новиот дојденик чија цел е да се одмазди и на Барбара, и на Фернанда за која мисли дека многу лесно го заборавила. Едуардо со помош на Фернанда ќе започне опасна игра со цел да ја разоткрие Барбара, но постепено и двајцата сфаќаат дека не постои поголема сила отколку вистинската љубов која сесè уште гори меѓу нив и која ќе ги води во борбата. Денес можеби е невозможно... но утре е засекогаш.
 
== Улоги ==