Разлика помеѓу преработките на „Сина Лагуна (коктел)“

нема опис на уредувањето
 
[[File:Blue Lagoon at the Mandarin Oriental, Washington DC.jpg|200px|right|thumb|Коктелот Сина Лагуна]]
 
 
'''Сина Лагуна''' е [[коктел]] со сина боја [[Курасао (ликер) | Курасао]] измешан со [[вотка]] и [[лимонада]]. Обично се украсува со парче [[портокал]] или парче [[лимон]]. Сината лагуна обично се служи во чаша со висока топка.
13.388

уредувања