Разлика помеѓу преработките на „Кагава (префектура)“

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: веб портал → портал)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Надворешни врски ==
*[http://www.pref.kagawa.jp/foreigner.shtml Официјален портал на префектурата Кагава] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20070430192329/http://www.pref.kagawa.jp/foreigner.shtml |date=2007-04-30 }}
 
{{географија-никулец}}
29.743

уредувања