Милан Панчевски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 180 бајти ,  пред 13 години
+
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Нова страница: Милан Панчевски (1935- ) е поранешен македонски и југословенски висок комунистички функционер. ...)
 
(+)
'''Милан Панчевски''' (1935- ) е поранешен [[Република Македонија|македонски]] и [[СФРЈ|југословенски]] висок комунистички функционер. Ќе остане запаметен како последен претседател на Сојузот на комунистите на Југославија.
{{Биог-никулец}}
 
[[Категорија:Сојуз на комунисти на Југославија]]