Разлика помеѓу преработките на „Луда Мара“

Додадени 123 бајти ,  пред 11 година
+
(нова статија)
 
(+)
*'''Луда Мара''' е [[река]] што тече низ [[Кавадарци]]. Извира од висорамнината [[Витачево]]. На неа има едно вештачко езеро кое е настанато со одрон на рид којшто го преградил коритото на реката.
{{Гео-никулец}}
 
[[Категорија:Реки во Република Македонија]]