Разлика помеѓу преработките на „Локални избори во Македонија (2021) — Град Скопје“

официјално најавена кандидатура на Тортевски
(официјално најавена кандидатура на Тортевски)
| percentage5 =
 
| image6 = [[Податотека:Александар Тортевски.png|150x150п]]
| image6 =
| candidate6 = [[Александар Тортевски]]
| party6 = [[Твоја (партија)|Твоја]]
| color6 = 008000
| popular_vote6 =
| percentage6 =