Алто Парагвај (департман): Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.senatur.gov.py/Paraguay/altoparaguay.htm Информации за Алто Парагвај] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20060626065400/http://www.senatur.gov.py/Paraguay/altoparaguay.htm |date=2006-06-26 }}
* [http://www.ventacamposparaguay.com/agriculturachacoparaguay.htm Краток опис на департманот] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20070928090525/http://www.ventacamposparaguay.com/agriculturachacoparaguay.htm |date=2007-09-28 }}
* [http://www.ventacamposparaguay.com/farmland.htm farmland real estate Алто Парагвај]
52.027

уредувања