Разлика помеѓу преработките на „Локални избори во Македонија (2021) — Град Скопје“

нема опис на уредувањето
(допрецизирање - Георгиевски е предложен од Левица)
| image4 = [[Податотека:Петар Георгиевски.png|150x150п]]
| candidate4 = [[Петар Георгиевски|Петар Георгиевски - Камиказа]]
| party4 = [[Левица (политичка партија)|Левица]]{{efn|Петар Георгиевски најави независна кандидатура за градоначалник. Тој е поддржан и предложен од партијата [[Левица (политичка партија)|Левица]].<ref name="sitel290821сител290821">{{cite newsYouTube |lastid= |first= |date=29 август 2020BV1erhegxUM |title=Што нуди и што очекува од изборите кандидатот за градоначалник на Скопје, Петар Георгиевски |urlt=https://sitel.com.mk/shto-nudi-i-shto-ochekuva-od-izborite-kandidatot-za-gradonachalnik-na-skopje-petar-georgievski |work=Сител телевизија |location=Скопје |access-date=29 август 20219}}</ref>}}
| color4 = ff0000
| popular_vote4 =