Разлика помеѓу преработките на „BirdLife International“

Додадени 105 бајти ,  пред 1 месец
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Регионални активности: Стилска исправка, replaced: Централна Азија → Средна Азија using AWB)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
=== Македонски организации ===
* [http://www.mes.org.mk/ Македонско еколошко друштво] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20081006173705/http://www.mes.org.mk/ |date=2008-10-06 }}
* [http://www.birdprotection.org.mk/ Друштво за проучување и заштита на птиците на Македонија]
 
29.743

уредувања