Финале на УЕФА Лигата на шампионите во 2014 година: Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (Правописна исправка на датум, replaced: 0 Март → 0 март, 4 Мај → 4 мај)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
[[File:Estadio da Luz 2012.jpg|thumbnail|left|Стадионот Луж во Лисабон, како домаќин на Финалето на Лигата на Шампионите во 2014 година.]]
[[Стадион Луж|Стадионот Луж]] во [[Лисабон]], [[Португалија]], бил избран за место на одигрување на натпреварот за Финалето на Лигата на шампионите во 2014 година на [[УЕФА]] состанокот на Извршниот Одбор одржан во [[Истанбул]], [[Турција]], на 20 март 2012 година.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.uefa.org/mediaservices/mediareleases/newsid=1766100.html|title=UEFA Executive Committee agenda for Istanbul meeting|publisher=UEFA.org (Union of European Football Associations)|date=9 March 2012|accessdate=2018-05-27|archive-date=2015-04-24|archive-url=https://web.archive.org/web/20150424145849/http://www.uefa.org/mediaservices/mediareleases/newsid=1766100.html|url-status=dead}}</ref><ref>{{Наведена мрежна страница|title=Lisbon to stage 2014 UEFA Champions League final|url=http://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=1771656.html|publisher=UEFA.com (Union of European Football Associations)|date=20 March 2012}}</ref>
 
== Наводи ==
29.743

уредувања