Торгау: Разлика помеѓу преработките

Додадени 175 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
(#WPWPMK #WPWP)
(#WPWPMK #WPWP)
Податотека:Bild Torgau Marienkirche 2011 02.jpg|Црквата во Торгау
Податотека:TorgauKathK.JPG|Католичката црква во Торгау
Податотека:Torgau Denkmal.JPG|Спомен -обележје по повод соединувањето на сојузничките трупи кај Торгау
 
 
</gallery>