Торгау: Разлика помеѓу преработките

Додадени 89 бајти ,  пред 2 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
(#WPWPMK #WPWP)
(#WPWPMK #WPWP)
Податотека:Torgau-.JPG|Поглед кон Торгау
Податотека:Bild Torgau Marienkirche 2011 02.jpg|Црквата во Торгау
Податотека:TorgauKathK.JPG|Католичката црква во Торгау