Торгау: Разлика помеѓу преработките

Додаден 91 бајт ,  пред 2 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
#WPWPMK #WPWP
#WPWPMK #WPWP
Ред 55:
Податотека:Torgau Denkmal der Begegnung en-de1.jpg |Комеморативна плоча насловена „Истокот го сретнува Западот“ во Торгау за настанот од 1945
Податотека:Torgau-.JPG|Поглед кон Торгау
Податотека:Bild Torgau Marienkirche 2011 02.jpg|Црквата во Торгау