Торгау: Разлика помеѓу преработките

Додадени 68 бајти ,  пред 2 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{ru icon}} → {{ru}})
(#WPWPMK #WPWP)
Податотека:Torgau Rathaus.jpg |Градско собрание на Торгау
Податотека:Torgau Denkmal der Begegnung en-de1.jpg |Комеморативна плоча насловена „Истокот го сретнува Западот“ во Торгау за настанот од 1945
Податотека:Torgau-.JPG|Поглед кон Торгау
 
 
</gallery>