Локални избори во Македонија (2021) — Град Скопје: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| image4 = [[Податотека:Петар Георгиевски.png|150x150п]]
| candidate4 = [[Петар Георгиевски|Петар Георгиевски - Камиказа]]
| party4 = [[Независен политичар|независен]]{{efn|Петар Георгиевски е поддржан од [[Левица (политичка партија)|Левица]].<ref name="360с260821">{{cite news |last= |first= |date=26 август 2020 |title=Петар Георгиевски – Камиказа кандидат за градоначалник на Скопје со поддршка од Левица |url=https://360stepeni.mk/petar-georgievski-kamikaza-kandidat-za-gradonachalnik-na-skopje-so-poddrshka-od-levitsa/ |work=360 степени |location=Скопје |access-date=29 август 2021}}</ref>}}
| color4 = ff0000
| popular_vote4 =