Плевел: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 13 години
дополнување
(дополнување)
 
(дополнување)
Плевелот е [[растение]] што расте на место што не му одговара на градинарот[[градинар]]от или на земјоделецот[[земјоделец]]от.
108

уредувања