Разлика помеѓу преработките на „Монери“

Додадени 110 бајти ,  пред 12 години
+
(дополнување)
 
(+)
'''Монери''' претставуваат едноклеточни организми без [[јадро]] во клетката[[клетка]]та какви што се бактериите. Тие се еукариотни организми.
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Едноклеточни организми]]