Разлика помеѓу преработките на „Кошарка во Грција“

Бришење на "Peace_and_Friendship_stadium_2014.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward поради: per [[:c:Commons:Dele
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
(Бришење на "Peace_and_Friendship_stadium_2014.JPG", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward поради: per [[:c:Commons:Dele)
 
== Арени==
 
[[File:Peace and Friendship stadium 2014.JPG|thumb|[[Арена „Мир и пријателство“|Арената „Мир и пријателство“]]]]
[[File:Athens Olympic Indoor Hall - exterior.jpg|thumb|[[Арена „Никос Галис“|Арената „Никос Галис“]]]]