Бафинов Залив: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 2 години
с
ставена Категорија:Мориња во Гренланд користејќи го HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
с (отстранета Категорија:Заливи; ставена Категорија:Бафинов Залив користејќи го HotCat)
с (ставена Категорија:Мориња во Гренланд користејќи го HotCat)
[[Категорија:Мориња во Атлантскиот Океан]]
[[Категорија:Мориња во Северниот Леден Океан]]
[[Категорија:Мориња во Гренланд]]