Бафинов Залив: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 2 години
с
отстранета Категорија:Заливи; ставена Категорија:Бафинов Залив користејќи го HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎top: Јазична исправка, replaced: глечери → ледници
с отстранета Категорија:Заливи; ставена Категорија:Бафинов Залив користејќи го HotCat
Ред 6:
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:ЗаливиБафинов Залив| ]]
[[Категорија:Мориња во Атлантскиот Океан]]
[[Категорија:Мориња во Северниот Леден Океан]]