РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 8 месеци
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| position = 3.
| colour1 = blue| colour2 = red|
leftarm1=0000FF|body1=0000FF|rightarm1=0000FF|shorts1=000000|
leftarm2=ff0000|body2=ff0000|rightarm2=ff0000|shorts2=000000}}
'''МРК Куманово''' - [[ракомет]]ен клуб од [[Куманово]], [[Република Северна Македонија|Македонија]]. Клубот моментално се натпреварува во [[Прва македонска ракометна лига|Првата лига]].
 
8

уредувања