Разлика помеѓу преработките на „Парагвајски гварани“

Бришење на "Paraguay_100_Paraguayan_guaraní_banknote_of_1952.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward
(Бришење на "Anverso10000.png", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward поради: per [[:c:Commons:Deletion requests/Files in Category:Banknotes)
(Бришење на "Paraguay_100_Paraguayan_guaraní_banknote_of_1952.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Jameslwoodward)
{{Infobox currency
| currency_name_in_local = {{native name|es|Guaraní paraguayo|italics=no}}
| image_1 =
| image_1 = Paraguay 100 Paraguayan guaraní banknote of 1952.jpg
| image_title_1 = Банкнота од 100 гварани од 1952
| iso_code = PYG