РК Куманово: Разлика помеѓу преработките

Одземени 10 бајти ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
leftarm1=0000FF|body1=0000FF|rightarm1=0000FF|shorts1=black|socks1=FFFFFF|
pattern_la2=|pattern_b2=|pattern_ra2=|
leftarm2=FFFFFFred|body2=FFFFFFred|rightarm2=FFFFFFred|shorts2=FFFFFFblack|socks2=FFFFFF|
}}
'''МРК Куманово''' - [[ракомет]]ен клуб од [[Куманово]], [[Македонија]]. Клубот моментално се натпреварува во [[Прва македонска ракометна лига|Првата лига]].
8

уредувања