Разлика помеѓу преработките на „Лепенец“

Додадени 820 бајти ,  пред 4 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија Реказа река
| name = Лепенец
<!---------------------- СЛИКА-->
| image_name = Лепенец кај Бардовци.jpg
| image | caption = Реката = Лепенец кај селото [[Бардовци]].jpg
| image_caption | image_name = Реката Лепенец кај селото [[Бардовци.jpg]]
| origin = [[Жар Планина]], [[Косово]]
<!---------------------- ЛОКАЦИЈА -->
| mouth = [[Вардар]], крај [[Скопје]], {{МКД}}
| subdivision_type1 = Држава
| progression = {{РВардар}}
| subdivision_name1 | basin_countries = [[Косово]], [[Македонија]]
<!---------------------- ФИЗИЧКИ ОСОБЕНОСТИ -->
| length = 75 км
| elevation = 1.860 м
| width_min =
| mouth_elevation = 253 м
| width_avg =
| discharge =
| width_max =
| watershed = 770 км<sup>2</sup>
| depth_min =
| depth_avg =
| depth_max =
| discharge1_location=
| discharge1_min =
| discharge1_avg =
| discharge1_max =
<!---------------------- ОСОБЕНОСТИ НА СЛИВОТ -->
| source1 =
| source1_location | origin = [[Жар Планина]], [[Косово]]
| source1_coordinates= <!-- {{Coord|...}} -->
| source1_elevation = 1.860 м
| mouth = [[Вардар]]
| mouth_location = крај [[Скопје]]
| mouth_coordinates = {{coord|42|00|46|N|21|22|59|E}}
| mouth_elevation = 253 м
| progression = {{РВардар}}
| river_system =
| basin_size | watershed = 770 км<sup>2</sup>
| basin_landmarks =
| basin_population =
| tributaries_left =
| tributaries_right =
| waterbodies =
}}