Разлика помеѓу преработките на „Паоло Веронезе“

с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
 
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Веронезе, Паоло}}
[[Категорија:Ренесансни сликари]]
[[Категорија:Италијански сликари]]
[[Категорија:Маниристички сликари]]
[[Категорија:Сликари од Венеција]]
[[Категорија:Родени во 1580 година]]
[[Категорија:Луѓе од Верона]]
[[Категорија:РенесансниИталијански ренесансни сликари]]