Разлика помеѓу преработките на „Кангџијаски јазик“

с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{zh icon}} → {{zh}}
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{zh icon}} → {{zh}})
 
==Надворешни врски==
{{Портал|Јазик}}
*[http://www.ethnic-languages.org.cn/kangjiayu.htm The Website of China's Minority Language Studies(中国民族语言研究网)] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110707050152/http://www.ethnic-languages.org.cn/kangjiayu.htm |date=2011-07-07 }} {{zh icon}}
 
{{алтајски-јазик-никулец}}