Разлика помеѓу преработките на „Катерина Брешковскаја“

с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{ru icon}} → {{ru}}
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite book → Наведена книга)
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{ru icon}} → {{ru}})
 
 
== Надворешни врски ==
*{{ru icon}} [http://hronos.km.ru/biograf/breshko.html Биографијата на Брешковскаја]
 
{{Русија-политичар-никулец}}