ФК Кораби: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{en icon}} → {{en}}
Нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{en icon}} → {{en}})
== Надворешни врски ==
*{{Facebook|KF.KORABI1921}} {{sq icon}}
*[http://macedonianfootball.com/team/korabi/ Информации за клубот на ''MacedonianFootball''] {{en icon}}
*[http://ffm.mk/ Фудбалска федерација на Македонија] {{mk icon}}