Европско првенство во фудбал 2004: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}}
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}}
Ред 35:
* [http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2004/index.html UEFA Euro 2004 history] at UEFA.com
* [http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/euro_2004/default.stm UEFA Euro 2004 coverage] at BBC Sport
* [https://web.archive.org/web/20040903183411/http://www.euro2004.com/ Official website] (archived) {{pt icon}} {{fr icon}} {{de icon}} {{es icon}} {{it icon}} {{ru icon}} {{jp icon}} {{cn icon}}
 
{{Нормативна контрола}}