Германска селанска војна: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}}
с (→‎top: Јазично подобрување, replaced: ривали → соперници)
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}})
 
== Надворешни врски ==
* {{нмс|last=Валд|first=Енроус|date=30 јуни 2010|url=http://www.museen-bb.de/boebl.html|title=Музеј за Селанската војна Беблинген |author=Мејбомс, Ули|publisher=[http://www.museen-bb.de Музеј за Селанската војна]}} {{de icon}}
 
{{Нормативна контрола}}