Разлика помеѓу преработките на „Бабуна (река)“

Одземени 30 бајти ,  пред 5 месеци
с
нема опис на уредувањето
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
с
 
| mouth_elevation = 155 м
| altitude_difference=
| progression = [[Вардар]] → [[Егејско Море]]{{РВардар}}
| river_system =
| basin_size = 612 км<sup>2</sup>