Разлика помеѓу преработките на „Лепенец“

Додадени 39 бајти ,  пред 5 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Отстранета непотребна категорија)
с
{{Инфокутија Река | river_name = Лепенец
| name = Лепенец
| image_name = Лепенец кај Бардовци.jpg
| caption = Реката Лепенец кај селото [[Бардовци]]
| origin = [[Жар Планина]], [[Косово]]
| mouth = [[Вардар]], крај [[Скопје]], {{МКД}}
| progression = {{РВардар}}
| basin_countries = [[Косово]], [[Македонија]]
| length = 75 км