Лазо Каровски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 142 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Наводи: Додадена категорија)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
Од неговото творештво за возрасни се издвојуваат следните збирки [[поезија]]:<ref name=":0" />
 
* [http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/Tikveska%20legenda.pdf ''Тиквешка легенда (1948)'' <small>Преземи во PDF формат</small>] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20070927042345/http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/Tikveska%20legenda.pdf |date=2007-09-27 }}
*''Родината в песни (1951)''
*''Момина чука (1955)''
48.241

уредување