Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Додадена категорија)
 
[[Категорија:Држави и територии распаднати во 1991 година]]
[[Категорија:Социјалистичка Република Словенија| ]]
[[Категорија:Поранешни словенски држави]]