Зауер (река): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| map_caption =
| mouth = Помеѓу [[Обербилинг]] и [[Васербилинг]]<br />{{coord|49|42|48|N|6|30|24|E|name=Sauer mouth|display=inline,title}}
| progression = [[Мозел (река)|Мозел]]—[[Рајна]]—[[Северно мореМоре]]
| length =
| elevation =