Шпре-Ниса: Разлика помеѓу преработките

Додадени 36 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: Infobox District DE → Инфокутија Округ во Германија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Форматна стандардизација, replaced: округ (''Kreis'') → округ)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: Infobox District DE → Инфокутија Округ во Германија)
{{Инфокутија Округ во Германија
{{Infobox District DE
|name=Шпре-Ниса<br />Spree-Neiße
|state=Бранденбург