Војводство Тирингија: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Додадена категорија
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошката, replaced: {{lang| → {{јаз|)
с (→‎top: Додадена категорија)
[[Категорија:Поранешни држави во Европа]]
[[Категорија:Војводство Тирингија| ]]
[[Категорија:Поранешни држави и територии во Тирингија]]